Učení je mučení, ale přináší lepší budoucnost. (Caroline) Vím, že nic nevím. (Sókratés)

Rasismus

12. listopadu 2012 v 19:59 | Caroline |  Úvahy na různá témata
Školní úvaha na téma rasismus. Nemusíte se mnou souhlasit, je to pouze můj názor.
Bylo těžké napsat úvahu, protože ohledně rasismu je spousta věcí, které zde nejsou uvedeny. Určitě bych si to představovala ještě jinak.


Rasismus

Opravdu jsme tak odlišní, když každý z nás má jen jinou barvu kůže? Ne, každý člověk je člověkem. Za svou barvu kůže nemůže, protože její zabarvení odpovídá podmínkám, kde daný národ žije.

Proč se tedy jiným rasám nadává? Rozdíl bude v jejich samotné kultuře. Například asijská kultura je jiná než ta evropská. Ať už tím můžeme myslet třeba jiné náboženství.

Příklad:

Křesťan nemůže pochopit mnohoženství v kultuře Islámu anebo hinduista nechápe, proč má křesťanství jen jednoho boha.

A také bych řekla, že se jedná i o odlišnost lidí a ještě závist mezi lidmi.

A co černá rasa? Opět je to jiná kultura, navíc za jejich znevýhodnění můžou sami Evropané, kteří kolonizovali Afriku a používali černochy jako levnou pracovní sílu, protože sami byli líní dřít se někde na polích. Vezměte si, že o tomto tématu je celá americká válka "Sever proti Jihu". Sever se snažil udělat z černochů lidi na stejné úrovni, jako byli všichni ostatní, ale Jih nechtěl přijít o levnou pracovní sílu. Tenkrát válku vyhrál Sever. Černochům se situace zlepšila, ale stále neměli všechna práva jako ostatní lidé. V dnešní době se k černochům převážná většina lidí staví jako k sobě rovným a také některým pomáhá přežít v nehostinné Africe.

Proč se lidstvo zaškatulkovalo do tří ras? Řekla bych, že je ras víc, ale už se to nedá moc nazvat rasou. Podle mě je rasa prostě oddělení lidí podle barvy pleti. To ostatní bych nazvala skupinami lidí (chudí, bohatí, Židé, chytří). Svým způsobem se jedná pořád o to stejné, protože se to odvíjí od toho, kde člověk žije nebo do jakých podmínek se narodil.

Co Židé? Jak jsem už psala, podle mě jde v rasismu i o závist. Židé měli tehdy majetek a uměli s ním nakládat. I v dnešní době si lidé závidí peníze a tak tehdy lidé začali všechno svalovat na Židy, jen aby se Židé neměli tak dobře. Navíc vláda si chtěla jejich peníze také přivlastnit, proto se stalo v II. světové válce to, co se stalo. Tenkrát nešlo ani tak o rasismus jako o moc, kterou přinášely peníze.

Rasismus byl, je a bohužel bude. Nejde totiž vytvořit jen jednu rasu, která je správná. O to se již pokoušeli během II. světové války a můj názor je, že to byla velká hloupost, protože by svět nebyl k ničemu, kdyby byli všichni stejní. Rozdílnost je důležitá.


Klipart

Líbí se Vám tento blog?
Chtěli byste ho podpořit?
Stačí si dát na své stránky tuto ikonku:
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 David Pavel Bachmann David Pavel Bachmann | E-mail | Web | 12. listopadu 2012 v 20:15 | Reagovat

Tohle je hodně složité téma. Já myslím, že lidem prostě vadí odlišnost. Není to jen barva kůže, ale může to být jiný politický názor, jiná sexuální orientace, příslušnost k táboru fanoušků jiného klubu a tisíce dalších věcí. Sparťan nesnese slávistu, metalista punkera, člen ODS komunistu. Všichni si myslíme, že právě my jsme těmi, kdo určují normu a tak všechny, kdo naši normu nesplňují, automaticky odsoudíme a nemáme je rádi.
Já jsem křesťan a věřím, že Ježíš zemřel za všechny lidi. Měl rád a má rád každého! Jenže musím přiznat, že i já vyhledávám lidi sobě podobné a že bych se dobrovolně neodstěhoval třeba na rómské sídliště. No, nebudu radši pokračovat, abych ti tady místo komentáře nepsal článek. :-)

2 Caroline Caroline | E-mail | Web | 12. listopadu 2012 v 21:27 | Reagovat

[1]: Samozřejmě s tebou souhlasím.

3 Anča *** Anča *** | Web | 14. listopadu 2012 v 19:06 | Reagovat

Máš pravdy, chtělo by to , aby si tohle přečetlo hodně lidí a zamysleli se nad tím... :-D

4 Křupka Křupka | 18. listopadu 2012 v 9:58 | Reagovat

Jo, díky za reklamu :) Jak jsem to pochopila - asi chceš, abych komentovala tvůj blog? Každopádně jdu na to! ;)

5 lps-eliska lps-eliska | Web | 27. listopadu 2012 v 10:42 | Reagovat

To je dobře že vyhrál Sever. Je to pravda, proč by měli černoši otročit a být podřadní, jen kvůli barvě své pleti? Protože my běloši si myslíme že jsme něco víc než oni a že si z nich můžem dělat otroky, protože jsme sami líní něco dělat! Běloši sedí na zadku (někteří) a nadřazují se nad např. Romy a nadávaj jim, rasistické pochody. Možná že Romové někteří jsou trochu hrubí, ale ne všichni! Je taky pravda že řvou na ulicích, ale ne schválně. U Romů ze zvykem mluvit nahlas, oni nekomunikují tiše jako my, oni mají potřebu mluvit nahlas a mluví tak mezi sebou běžně. Vám přijde že řvou a že jsou to chuligáni, ale oni tak prostě mluví. Stejně tak divné přijde jim že my mluvíme potichu a slyšíme se, to nepochopí. Proč by nějaká rasa měla být víc nebo míň, než jiná?

6 Prese Prese | 9. března 2016 v 19:11 | Reagovat

To je ale pičovina :-x

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Moje oblíbené blogy:

Podporuji:
Postcards Exchange